Wnętrza komercyjne

ZAKRES: KOMPLEKSOWY (koncepcja, projekt wykonawczy, nadzór autorski, koordynacja branż, projekt graficzny logo)

PROJEKT I REALIZACJA

Lokal użytkowy mieści się przy funkcjonującej cukierni z wieloletnimi tradycjami. Inwestor zdecydował się na poszerzenie działalności o pizzerię i kawiarnię dla rodzin z dziećmi. W głównej części znajduje się sala ze stolikami dla rodziców, obok „małpi gaj”(wysoki na 6m) dla dzieci starszych. Uwzględnione zostały także dzieci raczkujące (osobna salka sąsiadująca bezpośrednio z salą główną). Na najniższym poziomie znajduje się bilard dla dzieci i dorosłych oraz salki warsztatowe. Wystrój pozwala na łączenie funkcji: w zależności od potrzeb w salkach mogą być organizowane także urodziny dzieci. Jako motyw przewodni wybrałam „labirynt”. Labirynt jako miejsce tajemnicze, pełne zakamarków, które można odkrywać za każdym razem na nowo. Jest świetnym tematem jako odnośnik miejsca, przestrzeni ale także jako idea i symbol. Z tą myślą powstał między innymi projekt labiryntu uszytego z tkaniny. Dzieci na wczesnym etapie rozwoju są zafascynowane kontrastami kolorystycznymi, prostymi figurami geometrycznymi oraz różnymi fakturami, których można dotykać. Wystrój musi odpowiadać na te potrzeby. Specjalnie dla nich zaprojektowana została autorska draperia z otworami, fakturami stymulującymi aktywność.

ZAKRES: KOMPLEKSOWY (koncepcja, projekt wykonawczy, nadzór autorski)

PROJEKT I REALIZACJA

Fiku Miku to kawiarnia dla aktywnych rodziców, którzy z chęcią spędzają czas poza domem razem ze swoimi dziećmi. Kawiarnia została tak zaprojektowana, by uwzględnić potrzeby dzieci oraz dorosłych. Znajduje się tu duża bawialnia oraz sala dla dorosłych gdzie można spotkać się z przyjaciółmi nie odczuwając niepokoju o dzieci – na zawieszonym ekranie można śledzić co dzieje się w sąsiedniej sali. Wyzwaniem projektowym było wykorzystanie istniejących zabudów regipsowych po poprzednim najemcy lokalu – sklepie. Dzięki kolorom udało się wpisać je w całość zamysłu i uzyskać spójną kompozycję.

ZAKRES: KOMPLEKSOWY (koncepcja, projekt wykonawczy, nadzór autorski)

PROJEKT I REALIZACJA

Naturalnie To Tu to proekologiczy salon stylizacji paznokci. Priorytetem była kreacja przestrzeni przyjaznej, sprzyjającej relaksowi. Pojawiły się w związku z tym przepierzenia z miekkich pluszowych tkanin w popielatych, uspakajających kolorach. Są one także idealnym tłem dla zieleni i jasnego drewna – kolorów wpisujacych się w ekologiczne przesłanie firmy. Nad ladą zostały powieszone wycięte z naturalnej sklejki formy liści w kształcie logo. Kolejnym ważnym zadaniem było zaproponowanie odpowiedniego miejsca dla ekspozycji oferowanych ekologicznych produktów. W odpowiedzi pojawił się lniany manekin ekspozycyjny z nadrukowanym logo salonu. Na blacie witryny zaproponowano dodatkowo umieszczenie dłoni ekspozycyjnych – tak by dzieci klientów korzystających z usług mogły spędzić miło czas malując je w dowolne kolorowe wzory. Tematyczna zabawa, która rozwiązuje problem czekających dzieci wzmacnia jednocześnie wizerunek salonu.

ZAKRES: KOMPLEKSOWY (koncepcja, projekt wykonawczy, nadzór autorski)

PROJEKT I REALIZACJA

Producent akcesoriów łazienkowych złożył zamówienie na reorganizację salonu firmowego w wymiarze funkcjonalnym oraz wizualnym. Projekt uwzględnił nowy, jasny podział przestrzeni na część biurową oraz ekspozycyjną. Wprowadzony został brakujący porządek funkcjonalny. W aspekcie wizualnym ekspozycja musiała w odpowiedni sposób utrzymać kolorystykę firmową – koncepcja założyła odpowiednie tło oraz użycie właściwych materiałów. Realizacja została przeprowadzona w bardzo krótkim, określonym czasie oraz budżecie.

ZAKRES: koncepcja, projekt wykonawczy

PROJEKT

Przedstawiona wizualizacja to część projektu koncepcyjnego architektury wnętrz. W wytycznych Inwestora znalazło się ustalenie, że nie zmieniamy układu funkcjonujących już gabinetów. Problemem tej przestrzeni był brak odpowiedniego charakteru właściwego dla strefy SPA. Zaproponowałam dlatego naturalne materiały wykończeniowe jak drewno, kamień (trawertyn oraz bazalt), pojawił się także żywioł wody w postaci dużych napełnionych nią mis. Przepierzenia pomiędzy leżankami w gabinetach zabiegowych zastąpiłam zwiewnymi, podświetlonymi tkaninami. Stonowane i ciepłe kolory mają pomóc w wyciszeniu.